Finance Manager

Home / Career

W SPOC zajmujemy się wdrożeniami rozwiązań IT. Nasze projekty realizujemy w oparciu o ServiceNow – wiodącego producenta oprogramowania do zarządzania usługami i procesami przedsiębiorstw wybraną jako najbardziej innowacyjna firmą roku według magazynu Forbes. Zaczynaliśmy jako mały startup, by dzisiaj osiągnąć skale ponad 150 osób pracujących z 5 ośrodków, dla klientów na całym kontynencie. Naszą ambicją jest, aby być najczęściej wybieranym partnerem ServiceNow z regionu CEE. Firma rozwija się dynamicznie i wiemy, że aby dalej odnosić sukcesy konieczne jest efektywne zarządzanie finansami.

Budujemy ten dział od podstaw. Na początek poszukujemy doświadczonego specjalisty – kontrolera finansowego, który będzie rozwijać się razem z nami. Jeśli jesteś osobą ambitną, chcącą rosnąć wraz organizacją, a w przyszłości stanąć przed szansą przyjęcia roli zarządczej w obszarze finansów całej firmy to zapraszamy Ciebie do aplikowania.

W swojej pracy będziesz zajmował/zajmowała się analizą danych finansowych, zarządzaniem i kontrolą budżetów. Będziesz wspierać Zarząd i menedżerów w projektowaniu nowych usług i modeli finansowych oraz monitorować rentowność obecnych. Przed Tobą również projekt przejścia z „Excela” na zintegrowany system informacji finansowej. Pełna lista zdań na dzisiaj znajduje się poniżej.

Lokalizacja: Poznań

Zadania

  • Udział w przygotowywaniu i aktualizacji modelu finansowego firmy
  • Budowa i nadzór nad procesami związanymi z kontrolingiem finansowym i raportowaniem
  • Sprawozdawczość okresowa dla zarządu
  • Przygotowywanie, raportowanie i analiza budżetów jednostek operacyjnych firmy
  • Monitorowanie i analiza wskaźników budżetowych
  • Analiza i raportowanie realizacji celów finansowych
  • Analiza rentowności sprzedaży na różnych poziomach oraz raportowanie marży pokrycia
  • Wsparcie menedżerów w podejmowaniu decyzji dotyczących nowych produktów i usług
  • Organizacja i koordynacja procesów finansowych z księgowością zewnętrzną
  • Wsparcie w wyborze i wdrożeniu systemu informatycznego wspierającego zarządzanie finansami firmy

Oczekujemy

  • Wykształcenia wyższego w zakresie nauk ekonomicznych (finanse, rachunkowość, ekonomia, analiza finansowa, zarządzanie)
  • Znajomości przepisów ustawy o rachunkowości w stopniu pozwalającym na kontrolę i współpracę z księgowością zewnętrzną oraz zagadnień rachunkowości zarządczej
  • Co najmniej 5 letniego doświadczenia na stanowisku kontrolera finansowego lub doświadczenia w obszarze usług doradczych z tego zakresu; preferowane doświadczenie w pracy z firmami dostarczającymi usługi profesjonalne
  • Znajomości elementów zarządzania wartością firmy (FCFF, FCFE, EVA) i analizy finansowej
  • Umiejętności analitycznych, wyciągania logicznych wniosków i podejścia procesowego w realizacji zadań
  • Umiejętności szybkiej syntezy informacji, prezentowania wyników pracy w formie raportów, wskaźników i dashboardów oraz komunikatywności
  • Samodzielności, inicjatywy w działaniu i orientacji na cele
  • Biegłej znajomość MS Excel; mile widziane Power BI, Power Query lub Tableau
  • Znajomości języka angielskiego na poziomie zaawansowanym

Oferujemy

  • Możliwość rozwoju zawodowego wraz z rozwojem funkcji finansowej w organizacji
  • Autonomię i możliwość realnego wpływu na kształtowanie modelu finansowego firmy
  • Pracę w modelu hybrydowym (online i onsite)
  • Umowę o pracę lub współpracy
  • System premiowy adekwatny do osiąganych celów okresowych i przyjmowanych odpowiedzialności
  • Pracę w środowisku niekorporacyjnym, w zespole specjalistów nastawionych na wsparcie i rozwój
  • Opiekę medyczną i pakiet sportowy

QUESTIONS? Reach out!

Sylwia Kaiser will answer your SPOC-related questions

Sylwia Kaiser

Senior Recruitment Specialist at SPOC

+48 510 095 445

sylwia.kaiser@spoc.eu